www.masazescenar.cz       mapa stránek

   

Lymfatické masáže

 

Lymfatická masáž pomáhá s řadou zdravotních problémů. Příznakem toho, že lymfatický systém nefunguje tak, jak má, jsou např. otoky v oblasti obličeje, nohou a rukou. Dalšími příznaky jsou chronická únava, vyšší náchylnost k infekcím horních cest dýchacích nebo akné a kožní choroby.

Lymfatický systém je velmi podobný krevnímu systému. Skládá se z drobných lymfatických cév, které ústí do větších a rozsáhlejších lymfatických cév. Odvádějí tkáňovou tekutinu s odpadními produkty metabolismu, vodu, ionty a bílkoviny, ale i choroboplodné zárodky. Tato tekutina je vedena k lymfatickým uzlinám, kde se tekutina pročišťuje. V lymfatických uzlinách se soustřeďuje velké množství lymfocytů a bílých krvinek, které ničí potenciálně nebezpečné látky a buňky. Takto vyčištěná tekutina odchází zpět do krevního řečiště.

Lymfatickému systému se také říká lidově „čistička odpadních vod“ v těle.

Lymfatický systém ale nemá oproti krevnímu systému svůj zdroj pohánění tekutiny. Jeho „pumpa“ je pohyb a dýchání.

Zde nastává právě problém. Pokud máme dostatek pohybu a správně hluboce dýcháme, není s lymfou problém. Ten nastává, když např. onemocníme, dlouhodobě snížíme pohybovou aktivitu a dýcháme povrchově. Lymfa začne stagnovat.

Vedoucí lékařka lymfologického centra MUDr. M.Prosová doporučuje alespoň 2x do roka absolvovat preventivně lymfatickou masáž. Odplaví se škodlivé odpadní látky, přebytečná tekutina, sníží se otoky a celkově se ozdraví celé tělo.

Po lymfodrenáži nohou doporučujeme pro dlouhodobější působení lymfatické masáže použít kompresní punčochy nebo punčocháče. Vhodné je se po této masáži věnovat svižné chůzi nebo sportu.

Lymfatická masáž se provádí alespoň 1x týdne 10x.

Měla by se absolvovat celá tato kúra hlavně v případě, kdy cítíte otoky a výše popsané zdravotní potíže.

Účinky na organismus:

-        Zmírňuje otoky

-        Preventivně působí proti vzniku křečových žil a léčí již vzniklý problém s žílami

-        Upravuje žilní nedostatečnost

-        Pooperační otoky snižuje

-        Regeneruje celkově organismus

-        Prokrvuje a zlepšuje pokožku

-        Detoxikuje tělo

-        Zlepšuje tok lymfy

Kontraindikace:

Plicní edém, vysoký krevní tlak, zánět hlubokých žil, tromboflebilita, vystouplé křečové žíly, kardiovaskulární onemocnění, vysoký krevní tlak, epilepsie, růže, bércové vředy aktivní.

 

kontakt: moc.liamg@rajeloezasam

mob. 730665676

      

     
                                
                                                            
 
 
MasazeScenar.cz © 2014 - 2024, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software