www.masazescenar.cz       mapa stránek

Vyhněte se operaci karpálních tunelů!

Okamžitá úleva od napětí a bolesti přímo v centru Brna!

    

Scenar terapie je velmi účinné a bezbolestné ošetření karpálních tunelů, kdy účinky a zlepšení pocítíte okamžitě po terapii!

Nejdůležitější je pečovat o karpální tunely už od doby, kdy se hlavní nerv zatěžuje a to jakkoli. Prevence je vždy to nejlepší, co pro své tělo děláme.Vhodné jsou speciální cviky, výživa, relaxace rukou a terapie, která obnovuje uvolnění svalů ruky.

SCENAR TERAPIE je velmi účinnou metodou ozdravení svalů i nervů.

Obnoví se průchodnost karpálu a zmizí útisk mediánního nervu, obnoví se citlivost prstů a to bez složité léčby a dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Syndrom karpálního tunelu je onemocněním počítačové doby. Počítač se stává běžnou součástí témeř každého člověka, když ne v práci, pak doma. Dlouhé hodiny s dlaní na klávesnici a na myši poškozuje správnou funkci karpálních tunelů. Nejdříve začnete pociťovat palčivou bolest, brnění a slabost v prstech ruky. Po čase si všimnete ztuhlosti v oblasti zápěstí a prstů, ta obvykle v počátku onemocnění zmizí, když rukou zacvičíte, protřepete jí a namasírujete. Pokud tomu nevěnujete další pozornost, objevuje se brnění v rukou a prstech hlavně v noci.

Čekat na samovolný ústup potíží se nevyplácí. Jednoho dne zjistíte, že vás bolí ruka nebo obě ruce vlastně stále. Práce na počítači se stává nesnesitelnou a zdá se, že pomůže buď ortéza nebo injekce kortikoidů. Pokud zátěž ruky trvá, bohužel je nutná operační uvolnění nervu.


Přístroj je oficiálně zaregistrovaný na ŠÚKL SR, kde se používá již od roku 2002

   

Berete analgetika na doporučení lékaře a máte obavy, co bude dál....Brnění se týká hlavně ukazováčku a prostředníku. Může časem dojít až ke ztrátě hybnosti prstů.

Co je příčinou utlačeného nervu?

Karpální tunel je úzká štěrbina na vnější straně zápěstí. Touto štěrbinkou procházejí  do dlaně šlachy a hlavně mediánní nerv. Ten přenáší impulzy z mozku do palce, ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku. Pokud se ruka nezatěžuje nesprávnými pohyby, karpální tunel poskytuje dostatek prostoru šlachám, drobným cévám i nervu. Jakmile je však ruka zatížena špatným držením a přetěžováním zápěstí- vytáčením do extrémních úhlů- dojde k utlačení cév i samotného nervu. Prsty začnou ztrácet citlivost a mediánní nerv nemůže přenášet volně vzruchy z mozku.

 

Regenerace karpálních tunelů SCENAR TERAPIÍ Vás okamžitě zbaví bolesti zápěstí. Certifikovaný terapeut volí podle poškození a citlivosti ruky speciální program na Scenaru, který pracuje na základě nervových drah a odhaluje hlavní problém ve svalech, kloubech nebo nervech. Tato terapie trvá individuálně podle postižení ruky od 30 -45 min.

Problémy karpálních tunelů souvisí i s energetickou dráhou srdce tzv. meridiánem srdce.

Při této terapii masér a terapeut bude uvolňovat i tuto dráhu speciální masáží spolu s esenciálním olejem působícím na vnitřní orgány.                  
Možnosti léčby jsou široké a výsledky velmi překvapující. Okamžitě po terapii pocítíte úlevu a zlepšení stavu.

Ošetření trvá v průměru cca 30-40 min.

Jak často je SCENAR TERAPIE doporučována?

Akutní onemocnění 4x po sobě s odstupem nejdéle 1 týdne!

Prevence po odeznění akutního stavu 2x měsíčně, poté 1x měsíčně po dobu 4-6 měsíců, záleží na zatížení rukou v práci, sportu atd.

Tato metoda regenerace je doporučena všem pacientům bez rozdílu věku. Nemá žádné vedlejší účinky.

Za zmínku stojí, že SCENAR TERAPII v ČR k datu 2012 provádějí pouze 4 speciálně vyškolení a certifikovaní terapeuté.

                                    
                                                            

     

                                 
                                                            

 
 
MasazeScenar.cz © 2014 - 2024, design: EUROVIZITKY, vytvořil: DYNAMIC software